Polityk Platformy

Europa: to 1000 lat naszej tożsamości. Jestem z tego dumny.

Gospodarka: państwo powinno podatkami wspierać rozwój małych i średnich firm, nie koncernów.

Związki partnerskie dla par jednopłciowych: co najmniej. Człowiek niezależnie od tego jaki jest zasługuje na swoje prawa i równe traktowanie przez państwo.

Aborcja: na życzenie do 4 miesiąca ciąży

Religia: twoja prywatna sprawa. Im dalej państwu do religii tym lepiej i dla państwa i dla religii.

Polityką i historią interesowałem się od podstawówki. To co działo się w Polsce, Stanach Zjednoczonych, Niemczech, czy Wielkiej Brytanii magnetyzowało mój wzrok od dziecka. 

Mówi się, że rok 2010 był przełomowy dla polskiej polityki, dla mojego życia z pewnością. Miałem bowiem już za sobą udział w różnych protestach, akcjach społecznych, ale to właśnie wtedy postanowiłem się zaangażować w pierwszą kampanię wyborczą. Moje liberalne poglądy pokierowały mnie do Bronisława Komorowskiego i Platformy Obywatelskiej.

W latach 2012-2014 mieszkałem we Wrocławiu, wtedy stałem się też członkiem organizacji Młodzi Demokraci. Była to okazja do poznania wielu osób z polskiej polityki, długich rozmów z młodymi ludźmi z całej Europy, bardziej świadomego zrozumienia czym jest nowoczesny patriotyzm i jaką rolę powinna odgrywać Polska w Europie.

Rok 2015 to kampania prezydencka i parlamentarna. Obydwie przez nas przegrane. Każdy koniec, jest jednak nowym początkiem. Polska podpalana przez PiS wymagała od nas ludzi młodych jeszcze większej pracy, jeszcze większej mobilizacji w protestach. Prawa kobiet, praworządność, równość seksualna, prawa przedsiębiorców, nauczycieli, czy niszczenie polskiej samorządności. W obronie tych spraw trzeba było głośno krzyczeć i krzyczałem uczestnicząc w marszach, protestach, paradach – zawsze tam gdzie ludzie.